Суббота, 20.04.2024, 08:39






kghcv
Погода
Погода
Ресобрнадзор
Мини-чат
Меню сайта
Категории раздела
Музика [5]
комплекти пісень,плюса та мінуса,корисні для вчителів музики,музика для оформлення свят,пісні для виконання
Зображення [0]
картини,малюнки,репродукції,художня творчість
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлов

Головна » Файли » Художньо-естетичний цикл » Музика

Поурочні розробки з музики 1-8 класи за програмою Б.Фільц власна обробка
15.03.2012, 23:24

СКАЧАТИ БЕЗКОШТОВНО                                                 Тема № 1   Відлуння епох у музичному мистецтві

 

Урок4. Відлуння народних мелодій    
Мета: закріплення поняття  «фольклор», «академічна музика», «симфонія»

            ознайомлення з творчістю Л.Ревуцького;

-          навчити аналізувати музичний твір на предмет виявлення стилістичних особливостей, визначення жанру та форми твору;

-          Удосконалення в учнів співацьких навиків. Розвиток логічного викладу власної точки зору, оволодіння виразовими засобами мови, почуттів.

-          Виховання  відчуття національної самосвідомості, підвищення зацікавленості в пізнанні української національної традиції, любові, шанування  української народної та професійної музики.

-          формування музичної культури учнів;

-          формування  емоційної, виразної співецької манери виконання;

Тип уроку: комбінований з елементами тренінгу

Методи,використані на уроці: словесний, наочно-слуховий, аналізу і порівняння, стимулювання, узагальнення і повторення

Обладнання: підручник, портрети композиторів, відео фрагменти,роздатковий матеріал, ППЗ «Музичне мистецтво 8 клас», комп’ютер , музичний центр, фонотека, малюнки учнів

Музичний матеріал для сприймання: Л. Ревуцький. Симфонія №2. Фінал

Матеріал для виконання: «Моя стежина» (сл. А.Малишка, муз. П.Майбороди)

 

ХІД УРОКУ

1.Оргмомент. Актуалізація опорних знань.

Мозковий штурм. Показ живописних композицій, створених учнями в  рамках домашнього завдання. Обговорення питань минулого уроку

Використання перцептивних методів організації НВП (аудіовізуальний метод) -використання педагогічного програмового засобу «Музичне мистецтво 8 клас»

Вступ
Народні мелодії довгий час передавались від покоління до покоління без запису. Лише в XIX-ому столітті їх почали записувати нотами, укладати у збірники. Згодом народні мелодії отримали нове життя в академічній музиці. Одні композитори почали їх використовувати як зразок - писали у народному стилі, інші - створювали обробки або цитували мелодії у власних творах.
Музична вікторина
Сьогодні ми процитуємо дві народні мелодії, тобто назвемо, виголосимо… З цими народними мелодіями ми ознайомились ще в початковій школі. Тож пропоную їх розпізнати.
Звучить «А ми просо сіяли»
Звучить «При долині мак»

Мелодії цих народних пісень отримали нове життя у музиці Левка Ревуцького. Послухайте уважно музичний твір Левка Ревуцького і визначте його жанр та форму.
Слухання. Л. Ревуцький. Симфонія №2. Фінал
Аналіз прослуханого твору
Який жанр та форма прослуханого твору?
Перша, головна тема - обрядова пісня «А ми просо сіяли» - розвивається варіаційно, видозмінюється в оркестровому звучанні і набуває при цьому урочистого настрою. Побічна тема - обрядова пісня «При долині мак» - світла, ніжна за звучанням, нагадує плавний жіночий танок, що прийшов на зміну загальному танцю-грі. Образи головної та побічної партій вже в експозиції не конфліктують між собою, а доповнюють один одного, спільно розвиваючись. Яскравого динамічного розвитку теми набувають у розробці, яку змінює ще.......

...........................................................................................................................................

Творче завдання.
Продекламуйте вірш Максима Рильського. Для натхнення і акторської виразності скористайтесь музичними інтонаціями фіналу Другої Симфонії Ревуцького. Інтонаціями прославлення життєдайних сил природи і творчої праці!
Слава сонцю молодому
В світоносній вишині.
Слава першим хвилям грому,
Слава птиці й звірині.
Слава розуму і волі,
Що підносять на землі,
Де були пустині голі,
Осяйних будов шпилі.


Фізкуьтаудіопауза. Пісня В.Винокура «Танцуйте сидя»....................................


Узагальнення з елементами тренінгу. Об’єднання у міні-групи за вибором запропонованих предметів – по черзі учням передється коробка з різними предметами (олівці, гумова терка, монетка, ґудзик тощо), кожного предмета така кількість, скільки осіб буде у групі. Можна предмети розмістити на якомусь столі, щоб вони встали з місць та швидко порухались.

 Учні об’єднуютсья за видом предмета. Три  групи, кожній дається завдання.


Тестове завдання 1
Позначте правильні твердження
Народні мелодії композитори цитують у власних творах
На основі народних мелодій композитори пишуть обробки
Композитори створюють твори у народному стилі
Народна музика передавалась із покоління до покоління завдяки нотному запису
Тестове завдання
2
Закінчіть речення:

десь у такому вигляді (весь план займає багато місця). Качайте, все одно безкоштовно,щось краще, ніж нічого)))

 

Категорія: Музика | Додав: ARAKIL
Переглядів: 9189 | Завантажень: 0 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 5
5 анна  
GYKUYUGTBIYUO

4 анна  
njljuhoiuyvbiuytvudtr

3 анна  
hukluoyiv76trcuytrexytret

2 анна  
gukuycvtrj

1 анна  
gfykitrxrftukuygbkuhl;kj

Имя *:
Email *:
Код *: